Jesteśmy po pierwszym „Spotkaniu z psychologią”, o to notatka z tego wydarzenia.

Opublikowane przez Stowarzyszenie Agora 303 w dniu

Szczecin, 01.07.2024 r.

Notatka ze spotkania.

     W dniu 22.06.2024 r. w Klubie Abstynenta przy ul. Pocztowej 5 odbyło się pierwsze z cyklu: spotkań z psychologią” pod hasłem: „Przenicować życie”. Na początku wyjaśnię pochodzenie tego hasła. Wiąże to się ze zdarzeniem  z początków mojego trzeźwienia, a mianowicie  majem lub czerwcem 1991 r. Klub Abstynenta 303 znajdował się wtedy w pomieszczeniach Izby Wytrzeźwień przy ul. Dąbrowskiego. Dzięki inicjatywie Antka Skóry (Dobry Duch) robiliśmy wtedy przymiarki do stworzenia Grupy AA. Powstała z tego Grupa AA „Rozbrat”, która na początku przez miesiąc lub dwa nosiła nazwę: „303”, która później z inicjatywy Jurka Kołodzieja została zmieniona na: „Rozbrat”. Ja w okresie od maja do       21 sierpnia  zapijałem. W Klubie w czerwcu lub lipcu 1991 r. odbyła się dyskusja sprowokowana przez jednego z klubowiczów. Dyskutowaliśmy na temat: „czy od gadania można wytrzeźwieć”. Wtedy Marian Krzywiński prezes zarządu Szczecińskiego Stowarzyszenia Abstynentów „Agora” (wtedy Klub 303 i „Agora” były osobnym bytem) powiedział te słowa: „żeby nie pić trzeba przenicować swoje życie”. Słowa te wywarły na mnie pieronujące wrażenie, stąd ten podtytuł.

          W pierwszym spotkaniu dzięki aktywności Gosi uczestniczyło 7 osób w tym dwie panie z poza Stowarzyszenia przysłane przez terapeutkę chyba z OTU Ostrowska (niechętnie mówiły o tym  skąd są, więc nie naciskałem). Spotkanie trwało od godz. 10.00 do 12.00. Pod czas spotkania przy pomocy prezentacji zapoznałem uczestników z tym czym jest: interwencja kryzysowa, dezintegracja pozytywna, interwencja wobec osoby nadużywającej alkoholu według Wandy Sztander.  Pod koniec spotkania padło pytanie o następne spotkania. 

           Uczestnikom spotkania podałem swój adres e-mail  z propozycją, że jeśli napiszą do mnie to wyśle im prezentacje ze spotkania co 4 osoby uczyniło. Osobom tym wysłałem  prezentacje z propozycją zapisani się do „Agory-303”. Spotkanie uświadomiło mi, że musze doskonalić swoje umiejętności wystąpień publicznych.

                                                                                                                  Sławomir Budner